Su Baskını Temizliği
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Su Baskını Temizliği yüksek hasar veren ve temizlenmesi oldukça güç bir durumdur.

Su basması ya da sel gibi afet durumlarında temizlik işleminin nasıl yapılacağı çok önemlidir. Önce hizmetimizi iki gruba ayırmalıyız.

 • Su baskını temizlemesi
 • Sel, afet temizlemesi

Su Baskını Temizliği

Evinizde ya da iş yerinizde bulunan bir kaçaktan ötürü su baskınına maruz kalabilirsiniz. Su baskınının çok farklı başka sebepleri de olabilir. Mesela;

 • Komşulardan kaynaklı su baskınları,
 • Ev ya da iş yerinde bulunan kaçak ve patlaklardan oluşan su baskınları,
 • Açık cam, pencere gibi alanlardan sızan dış etkenli su baskınları

Her koşulda su baskını evinize, iş yerinize ve kişisel eşyalarınıza zarar verebilir.

Su baskınında içeriye sızmış olan su eğer temiz bir su ise temizlemesi biraz kolaylaşabilir. Ancak lağım, kanalizasyon akıntıları daha fazla hasara yol açabilir.

Sel Baskını Temizliği

Su baskınından farklı olarak yoğun dış etkenlerle kaynaşmış atıklar taşıyan sel büyük bir felakettir. Beraberinde taşıdığı çamur başta olmak üzere çok fazla yabancı maddeyi evinize getirir.

Kuvvetli sel baskınları evinizi bile yıkabilir. Daha düşük ihtimalle evinizdeki halılar, koltuklar, elektrik sistemleri, beyaz eşyalar ve elektronik bir çok sisteme büyük oranda zarar verebilirler.

Su ve Sel Baskınından Sonra Yapılacaklar

İlk yapılacak iş varsa sigorta şirketinizi aramaktır. Eğer sigorta şirketi size bir temizlik firması gönderirse extra bir durum olmayacaktır. Ancak temizlik şirketi yollamazsa ve sizin tutmanızı isterse Akar Temizliği arayarak profesyonel destek alabilirsiniz. Böyle bir durumda sel baskını sonrası evin fotoğraflarını çekmeniz ve mümkün olan ölçüde hasar tespiti yapmanızı öneririz.

Su ve sel baskını sonrasında oluşacak hasarlar başlangıçta doğru tespit edilmelidir. Sadece temizlik şirketi ne ödenecek meblağ değil evde ya da iş yerinizde oluşan tüm hasarlar detaylıca kayıt altına alınmalıdır.

Muhtemel bir sel ya da su baskınında elektrik kaçaklarına da dikkat etmelisiniz. Baskının hemen sonrasında mekana girerken çok dikkatli olmak gerekir. Yardım ve afet görevlileri varsa eğer onlardan onay almak çok doğru bir karar olacaktır.

Profesyonel bir temizlik firması ile çalışmak sizin için her daim avantajlı ve beklenenden daha düşük maliyetli olacaktır.

Flood Cleaning is a situation that causes high damage and is very difficult to clean.

How to clean is very important in disaster situations such as flooding or flooding. We must first divide our service into two groups.

Flood cleaning
Flood, disaster cleaning
Flood Cleaning
You may be exposed to flooding due to a leak in your home or office. There may be many other reasons for flooding. E.g;

Floods from neighbors,
Floods of fugitives and explosions at home or workplace,
Floods with external influences leaking from areas such as clear glass and windows
In any case, flooding can damage your home, workplace and personal belongings.

If the water leaking in the flood is a clean water, it may be easier to clean it. But sewer, sewage streams can cause more damage.

Flood Cleaning
Unlike flooding, floods carrying wastes fused with intense external factors are a major disaster. It brings a lot of foreign matter to your home, especially the mud it carries with it.

Strong floods can even destroy your home. To a lesser extent, carpets, armchairs, electrical systems, white goods, and electronics in your home can severely damage many systems.

What to do After Flood and Flood
The first thing to do is to call your insurance company. If the insurance company sends you a cleaning company, there will be no extra situation. However, if the cleaning company does not send it and asks you to keep it, you can get professional support by calling Akar Temizlik. In such a situation, we recommend taking photos of the house after the flood and determining the damage as much as possible.

Damages that will occur after flooding must be determined correctly at the beginning. Not only the amount to be paid by the cleaning company, but also all damages at home or in your workplace should be recorded in detail.

You should also pay attention to electrical leaks in a possible flood or flood. It is necessary to be very careful when entering the place right after the printing. If there are aid and disaster officers, getting approval from them would be a very good decision.

Working with a professional cleaning company will always be advantageous and lower than expected for you.

6 thoughts on “Su Baskını Temizliği

 1. geçen günkü yağmurda evimi su basmıştı nereden bir temizlikçi buluruz diye kara kara düşünürken internetten akar temizlik şirketini bulduk aradık hemen gelip evimizi bir güzel temizlediler bizleride böyle büyük bir dertten kurtardılar sağ olsunlar var olsunlar …

 2. Mutfak hortumunun patlaması sonrası gece vakti uyandığımızda ne görelim evimizin her yeri sular içerisinde kalmış ne yapmak gerekir diye düşünürken aklımıza internetten araştırmak geldi Akar temizlik şirketini bulduk sağ olsun gece geç vakit olmasına rağmen hemen geldiler evde biriken tüm suları makinaları ile temizlediler evimizi kurutup teslim ettiler kendilerine çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim..

 3. Çok fena bir su baskını olayı yaşadık bir tanıdık vasıtası ile akar temizlik firma yetkilisi ile telefonda görüştük sağ olsunlar çok kısa bir zamanda hizmet verebileceklerini belirtip ekiplerini derhal yolladılar bizi o gün için büyük bir sorundan kurtardılar biraz fiyatları yüksek geldi ama helali hoş olsun o işte az paraya yapılmaz oldukça berbat bir durumdaydı evimiz teşekkür eder başarılar dilerim..

 4. Bir gece ansızın evimizi su bastı ne yapacağız nasıl suyu alıp evimizi eski haline getireceğiz diye düşünürken aklıma ofisimizi temizleyen Akar temizlik şirketi geldi geç saat olmasına rağmen sağ olsunlar tamam biz hallederiz siz dert etmeyin dediler gecenin o saatinde üç kişi gelip evimizin parkelerinin üzerindeki suları çektiler halıları da alıp götürdüler bir hafta sonra geri getirdiler inanın bizi öyle bir sıkıntıdan kurtardılar ki tarifi imkansız sizlerinde bu tür su basması gibi problemleriniz olursa gönül rahatlığı ile akar temizlik şirketini arayabilirsiniz güvenilir çalışkan becerikli personelleri var her kese tavsiye ederiz teşekkürler.

 5. Hiç unutamam bir tatil dönüşü evin kapısı açtım birde ne göreyim evimde nem rutubet kokusu almış başını ilk önce tabiki anlamadım neler olduğunu daha sonra anladım ki üst kat komşumun evini su basmış onlardan sızan sular bulduğu yollar ile evimi perişan etmiş neler yapılabilir diye düşünürken su basmış ev nasıl temizlenir diye Google amcama sordum su baskını temizliği İstanbul ile ilgili sonuçları bir bir sıraladı bana Google amcam bunların içinden birini seçip evimi temizletmem gerekiyordu yada neler yapılması gerekiyorsa onu yaptırmam gerektiğini düşünüyordum Karşıma çıkan Akar Temizlik yetkilisine durumu izah ettikten sonra randevulaştık konum attım yarım saate geldiler yerinde bir güzel incelemelerde bulunduktan sonra su basması temizliği ile ilgili detaylı bilgiler verdiler neler yapmamız gerektiği ile ilgili su baskını sonrası temizlik nasıl yapılır öncesi ve sonrası nelere dikkat etmeliyiz gibi yetkili detaylı bilgi vermesine rağmen ben olayın şokundan bir türlü çıkamamışım evi su bastı nasıl temizlenir diye devamlı soruyorum evi su bastı nereyi aramalıyım gibi çeşitli sorular bende yetkili sağ olsun bey efendi doğru yeri aradınız gereken çalışmaları firma personelimiz bu gün içinde yapacak diye telkinlerde bulunmaya devam etti bir süre sonrası sakinleştim ve bu firma ile anlaştık firma bizim bu bakteriler ile dolu nem ve rutubetin olduğu bu dairede kalmamızın insan sağlığına zararlı olduğunu bir otel yada bir yakınımızın yanında İKİ gün kalmamızı önerdi bizlerde bu önerilerine uyup tanıdık bir akrabamızın yanında iki gün misafir olduk iki gün sonra firma yetkilisi bizleri arayarak evimizin hazır olduğunu artık gönül rahatlığı ile yaşanabilir bir mekan olduğunu beyan etti toparlanıp evimize büyük beklentiler ile dönmedim lakin gözlerime inanamadım evimiz tatile gitmeden önceki halinden çok daha temiz çok daha güzel ve hoş kokuyor koltuklar kanepeler yataklar mutfak dolapları zeminler komple temizlenmiş dezenfekte edilmiş çok şaşırdık çok mutlu olduk buraya bu kadar uzun satırlar yazmamdan da belli olsa gerek çok memnun kaldık kendilerine çok teşekkür eder bu hayatta başarılarının devamını dileriz.

 6. Akar temizlik şirketini evimi su basması sonrası tanıştım işimi güzel yaptılar çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir