Su Baskını Temizliği
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Su Baskını Temizliği yüksek hasar veren ve temizlenmesi oldukça güç bir durumdur.

Su basması ya da sel gibi afet durumlarında temizlik işleminin nasıl yapılacağı çok önemlidir. Önce hizmetimizi iki gruba ayırmalıyız.

  • Su baskını temizlemesi
  • Sel, afet temizlemesi

Su Baskını Temizliği

Evinizde ya da iş yerinizde bulunan bir kaçaktan ötürü su baskınına maruz kalabilirsiniz. Su baskınının çok farklı başka sebepleri de olabilir. Mesela;

  • Komşulardan kaynaklı su baskınları,
  • Ev ya da iş yerinde bulunan kaçak ve patlaklardan oluşan su baskınları,
  • Açık cam, pencere gibi alanlardan sızan dış etkenli su baskınları

Her koşulda su baskını evinize, iş yerinize ve kişisel eşyalarınıza zarar verebilir.

Su baskınında içeriye sızmış olan su eğer temiz bir su ise temizlemesi biraz kolaylaşabilir. Ancak lağım, kanalizasyon akıntıları daha fazla hasara yol açabilir.

Sel Baskını Temizliği

Su baskınından farklı olarak yoğun dış etkenlerle kaynaşmış atıklar taşıyan sel büyük bir felakettir. Beraberinde taşıdığı çamur başta olmak üzere çok fazla yabancı maddeyi evinize getirir.

Kuvvetli sel baskınları evinizi bile yıkabilir. Daha düşük ihtimalle evinizdeki halılar, koltuklar, elektrik sistemleri, beyaz eşyalar ve elektronik bir çok sisteme büyük oranda zarar verebilirler.

Su ve Sel Baskınından Sonra Yapılacaklar

İlk yapılacak iş varsa sigorta şirketinizi aramaktır. Eğer sigorta şirketi size bir temizlik firması gönderirse extra bir durum olmayacaktır. Ancak temizlik şirketi yollamazsa ve sizin tutmanızı isterse Akar Temizliği arayarak profesyonel destek alabilirsiniz. Böyle bir durumda sel baskını sonrası evin fotoğraflarını çekmeniz ve mümkün olan ölçüde hasar tespiti yapmanızı öneririz.

Su ve sel baskını sonrasında oluşacak hasarlar başlangıçta doğru tespit edilmelidir. Sadece temizlik şirketi ne ödenecek meblağ değil evde ya da iş yerinizde oluşan tüm hasarlar detaylıca kayıt altına alınmalıdır.

Muhtemel bir sel ya da su baskınında elektrik kaçaklarına da dikkat etmelisiniz. Baskının hemen sonrasında mekana girerken çok dikkatli olmak gerekir. Yardım ve afet görevlileri varsa eğer onlardan onay almak çok doğru bir karar olacaktır.

Profesyonel bir temizlik firması ile çalışmak sizin için her daim avantajlı ve beklenenden daha düşük maliyetli olacaktır.

 

4 thoughts on “Su Baskını Temizliği

  1. geçen günkü yağmurda evimi su basmıştı nereden bir temizlikçi buluruz diye kara kara düşünürken internetten akar temizlik şirketini bulduk aradık hemen gelip evimizi bir güzel temizlediler bizleride böyle büyük bir dertten kurtardılar sağ olsunlar var olsunlar …

  2. Mutfak hortumunun patlaması sonrası gece vakti uyandığımızda ne görelim evimizin her yeri sular içerisinde kalmış ne yapmak gerekir diye düşünürken aklımıza internetten araştırmak geldi Akar temizlik şirketini bulduk sağ olsun gece geç vakit olmasına rağmen hemen geldiler evde biriken tüm suları makinaları ile temizlediler evimizi kurutup teslim ettiler kendilerine çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim..

  3. Çok fena bir su baskını olayı yaşadık bir tanıdık vasıtası ile akar temizlik firma yetkilisi ile telefonda görüştük sağ olsunlar çok kısa bir zamanda hizmet verebileceklerini belirtip ekiplerini derhal yolladılar bizi o gün için büyük bir sorundan kurtardılar biraz fiyatları yüksek geldi ama helali hoş olsun o işte az paraya yapılmaz oldukça berbat bir durumdaydı evimiz teşekkür eder başarılar dilerim..

  4. Bir gece ansızın evimizi su bastı ne yapacağız nasıl suyu alıp evimizi eski haline getireceğiz diye düşünürken aklıma ofisimizi temizleyen Akar temizlik şirketi geldi geç saat olmasına rağmen sağ olsunlar tamam biz hallederiz siz dert etmeyin dediler gecenin o saatinde üç kişi gelip evimizin parkelerinin üzerindeki suları çektiler halıları da alıp götürdüler bir hafta sonra geri getirdiler inanın bizi öyle bir sıkıntıdan kurtardılar ki tarifi imkansız sizlerinde bu tür su basması gibi problemleriniz olursa gönül rahatlığı ile akar temizlik şirketini arayabilirsiniz güvenilir çalışkan becerikli personelleri var her kese tavsiye ederiz teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir